Вчера
07 декабря
06 декабря
05 декабря
04 декабря
03 декабря
02 декабря
01 декабря

Нардеп Микола Задорожній про переспрямування «військового» ПДФО із місцевих до держбюджету: «Плиткою можна зайнятися і після війни, зараз – все для Перемоги»

Народний депутат Микола Задорожній прокоментував прийняте сьогодні Верховною Радою рішення про внесення зміни до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України. Цим законопроєктом пропонується переспрямувати ПДФО з забезпечення військових із місцевих до державного бюджету. На переконання парламентаря, найголовніше сьогодні – зміцнювати оборонні можливості країни і поповнювати армію сучасною зброєю та технікою, натомість з умовною «плиткою», тобто непершочерговими витратами, можна почекати до завершення війни. Із такою позицією Микола Задорожній виступав і раніше, наполягаючи, що кошти від податків (ПДФО) військових мають іти на оборону, а не на тротуарну плитку.

«Відповідальне голосування – колеги по парламенту підтримали мою позицію і проголосували у другому читанні законопроєкт №10037, яким пропонується переспрямувати ПДФО з забезпечення військових з місцевих до державного бюджету.

Переконаний, що “плиткою” можна зайнятися і після війни, а зараз кошти потрібні для оборони та Української Перемоги!

Тому будуть наступні зміни в Бюджетному кодексі:

доходи Дорожнього фонду в 2024 році спрямовуються в загальний фонд держбюджету і спрямовуються на потреби оборони;

з 1 жовтня по 31 грудня 2023 року “військове ПДФО” спрямовується до державного бюджету в пропорції 50% на 50%: ДСЗІ на дрони (13 млрд грн) і Міноборони на закупівлю артилерійських систем (13 млрд грн).

З 1 січня і до 31 грудня року в якому завершується військовий стан – “військове ПДФО” розподіляється в таких пропорціях:

45% – ДСЗІ на дрони (прогноз 43+ млрд грн);

45% – Мінстратегпром для розгортання виробництва боєприпасів та зброї (43+ млрд грн);

10% – розпорядникам сектору безпеки і оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО (близько 10 млрд).

“Звичайне ПДФО” залишається в громадах в обсязі 64% (при цьому не менше 4% податку мають бути спрямовані на проведення розрахунків при виробництві теплової енергії, а також на підтримку підприємств з виробництва, постачання теплової енергії, а також централізованого постачання холодної води та водовідведення)”

У 2024 році всі громади дотягуються до рівня доходів 2021 року дотаціями, а села та селища отримають можливість здійснювати внутрішні та зовнішні запозичення за погодженням з Мінфіном (зараз тільки міські громади можуть здійснювати).

При цьому залишки на рахунках ОМС (органів місцевого самоврядування) можна буде використовувати лише на пріоритетні видатки: соціальні, підтримку оборони, лікування та реабілітацію осіб, які постраждали від російської агресії тощо.

Задоволений, що державні національні інтереси взяли верх, над бажанням декого “заробити” на політичних маніпуляціях та “тротуарній плитці” у цей складний і доленосний для нашої країни час.

Цим голосуванням, ми не лише підвищуємо обороноздатність України, але ще й дали чіткий сигнал нашим міжнародним партнерам, що їх допомога витрачається саме на безпеку нашої держави, а не на якісь другорядні речі, які не сприймають ні за кордоном, ні в нашому суспільстві!

Працюємо далі!

Слава Україні!» – написав Микола Задорожній на своїй сторінці у Фейсбуці.

Нагадаємо, нардеп Микола Задорожній допомагає лебединцям вирішити проблему із водопостачанням. Зокрема, він опікується виконанням та реалізацією проєкту з реконструкції очисних споруд та будівництво нової свердловини у Лебединській громаді.

Вы поддерживаете протесты в Белорусии?
 • Нет 73%, 8 голосов
  8 голосов 73%
  8 голосов - 73% из всех голосов
 • Да 18%, 2 голоса
  2 голоса 18%
  2 голоса - 18% из всех голосов
 • Мне безралично 9%, 1 голос
  1 голос 9%
  1 голос - 9% из всех голосов
Всего голосов: 11
20.05.2020 - 30.09.2020
Опрос закрыт
Архив опросов
13 декабря
04 ноября
03 ноября
02 ноября